Psikoteknik Nedir?

Psikoteknik Hakkında Bilinmesi Gerekenler web sayfalarımızda
Randevu Almak İçin Hemen Ara 0216 621 06 54

Psikoteknik Raporu yalnızca Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş test sistemine sahip merkezler tarafından verilebilmektedir.

Ets Psikoteknik merkezi Sağlık Bakanlığı yetki belgesine sahiptir. Psikoteknik işlemleriniz e-rapor sistemi üzerinden yapılmakta olup raporunuz onaylandıktan sonra e-devlet sistemi üzerinden görüntülenebilmektedir

PSİKOTEKNİK NEDİR? 

Psikoteknik belgesi, kişilerin bedensel ve psikolojik durumlarının sürücülük yapmaya elverişli olup olmadığını gösteren, psikolog ve simülatör eşliğinde gerçekleştirilen 1 saatlik bir testin akabinde verilen bir belgedir.

PSİKOTEKNİK RAPORU NEDİR? 

Sağlık bakanlığının denetiminde onaylı kurumlar tarafından kişinin bedensel ve psikolojik durumunun sürücülük yapmaya elverişli olduğunu, psikolog ve simülatör  eşliğinde 1 saat süren test ve bu test sonucunda verilmiş olan rapordur.

PSİKOTEKNİK GEÇERLİLİK SÜRESİ NE KADAR ? 

Psikoteknik raporunun geçerliliği süresi 5  yıldır. 5 yıl sonunda psikoteknik raporu geçerliliğini kaybeder ve tekrar çıkartılması için ilk defa alınıyormuş gibi bütün işlemler baştan yapılır.

PSİKOTEKNİK ALIM SÜRECİ NASILDIR ? 

Psikoteknik testine girebilmeniz için size uygun güne randevu verilir. Psikoteknik testi yaklaşık 1 saat sürmektedir. Test Bitiminde elde edilen rapor psikolog tarafından e-rapor sistemine yüklenir. Psikiyatri onayı en son yapılması gereken işlemdir.

Kurumsal Şirketlere Personel Alımı Öncesi ve Çalışan Personellerin İş Kazası Risk Durumu Tespiti İçin Psikoteknik Hizmeti Veriyoruz

Ortak Çözümler

İş ve Zaman kayıplarının önlenmesi için ortak çözümler sunuyoruz.

Psikoteknik testine girecek olan personeller sebebi ile olası iş kayıplarının önüne geçebilmek için randevu planlaması yaparak kurumlar arası ortak çözüm sağlamaktayız.

 Planlama

Psikoteknik belgesi tüm firmalar tarafından büyük önem arz etmektedir. Belge eksikliklerinin tamamlanması için toplu olarak psikoteknik almak isteyen kişi ve kurumlar için özel zaman planlaması yapmaktayız

Uzman Ekip

Merkezlerimizde Alanında Uzman Psikologlar Hizmet Vermektedir

Psikoteknik değerlendirme testleri esnasında sizlere alanında uzman psikologlarımız refakat etmektedir.Testler ile ilgili tüm merak ettikleriniz ve test süreci ile ilgili tüm bilgiler test öncesinde ve testler arasında ki bölümlerde tarafınıza net şekilde anlatılmakta test örnekleri/deneme testleri yaptırılarak başarı yüzdenizin artması sağlanmaktadır

Frequently Asked Questions

PSİKOTEKNİĞİN AMACI NEDİR ?
• Trafik içinde seyahat eden halkı, tehlikeli sürücülerden korumak • Uzun vadeli risk altındaki sürücülere, tutumlarını değiştirme şansı verecek rehabilitasyon programları oluşturarak toplumun sürücülük kültürünü iyileştirmektir. • Sürücülerin kendi kişisel sürücülük becerileri ve tutumlarına ilişkin farkında olmalarını sağlamak • Psikolojik yetersizlikleri nedeni ile trafikte tehlike yaratabilecek sürücülerin teşhis edilmesi • Sürücülük kültürünü iyileştirmek • İşe uygun sürücü seçiminde psiko-teknik değerlendirme de başarılı olanların tercih edilmesini sağlamak • Sürücülerin güvenli araç kullanmaları için sahip olmaları gereken zihinsel ve Psiko-motor yetenek düzeylerini şeffaf olarak ölçmek. • Psiko-Teknik Değerlendirme den olumsuz rapor alanların trafiğe çıkmasını engelleyerek, doğabilecek kazaları önlemek. • Psiko-Teknik Değerlendirme trafikteki yetenekli ve yeteneksiz sürücüleri belirlemektir. • Taşıma işlerinde istihdam edilenlerin niteliklerini, haklarını ve sorumluluklarını belirlemek, karayolu taşımalarının diğer taşıma sistemleriyle birlikte ve birbirini tamamlayıcı olarak hizmet vermesini, mevcut imkânların daha yararlı bir şekilde kullanılmasını sağlam
PSİKOTEKNİK RAPORUNU ALMAK İÇİN TESTE GİRMEK GEREKLİ MİDİR?
Psikoteknik muayenende geçmek için en az 1 saat psikolog nezaretinde teste girmek gerekir
PSİKOTEKNİK KARTIM VAR GEÇERLİ MİDİR?

Psikoteknik muayene sonucunda psikolog, psikiyatri doktor imzalı ve İl Sağlık Müdürlüklerinden onaylı raporunuz çıkar ve size teslim edilir. Kartınızın yasal bir geçerliliği yoktur.

HANGİ TESTLER UYGULANIR?

• Muhakeme Testi
• Sürekli Dikkat ve Problem Çözme Testi
• Görsel Süreklilik Testi
• Seçici Dikkat/Dikkat Düzeyi Testi
• Tepki Kalitesi ve Hızı
• Takistoskopik Trafik Algı Testi
• Hız ve Mesafe Algılama Testi

PSİKOTEKNİK RAPORUNUN SÜRESİ VAR MIDIR?

Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin 36. maddesine göre yük ve yolcu taşımacılığı için alınan raporlar alındığı tarihten itibaren 5 yıl süreyle geçerlidir.

Ets Psikoteknik İletişim

Telefon

0 216 621 06 54

E-Mail

etspsikoteknik@outlook.com

Adres

Kemal Türkler Mahallesi Atatürk Caddesi Ebru Sokak No 2 Daire 2 Sancaktepe-İstanbul 

Call Now ButtonRandevu Al